Katalog


 • 10 Yaşında Girişimci Olmak

  Erdem Genç - 10 Yaşında Girişimci Olmak

  Sabancı’nın çocuğu olmamak sizin suçunuz değil, ama Sabancı’nın anne babası olmak sizin elinizde!


  Ceres Yayınları, Ekim 2017, 160 Syf.

 • Küba Ritmi

  Erdem Genç - Küba Ritmi

  Şu an benimle birlikte çok keyifli bir yolculuğa çıkmak üzeresin. Dünyayı gezen bir gezgini kendine âşık eden yüzölçümü küçük, adı büyük bir ülkeyi dostlarımla ziyaret ettiğimde yaşadığımız maceraları okuyacaksın.


  Park Kitap, Ağustos 2015, 256 Syf.

 • Satış Psikolojisi

  Emrah Altuntecim - Satış Psikolojisi

  Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci, Satış Koçu ve Eğitmen Emrah Altuntecim, satış psikolojisi, algı ve iletişim konularını sizin için hayata geçirebileceğiniz en önemli yönleriyle bu kitapta ele alıyor.


  Park Kitap, Mart 2015, 213 Syf.

 • Başarılı ve Mutlu İnsan Yetiştirme Sanatı

  Gülşah Altuntecim Çağatay - Başarılı ve Mutlu İnsan Yetiştirme Sanatı

  Türkiye’nin en başarılı insanlarının çocuklarını yetiştiren ve tüm annelere, babalara ve gençlere yol gösteren Gülşah Altuntecim Çağatay’ın bu kitabı size ilham verecek.


  Park Kitap, Ocak 2015, 336 Syf.

 • Profesyonel Koçluk

  Nuri Murat Avcı-Umut Ahmet Tarakcı - Profesyonel Koçluk

  Koçluk becerileri sayesinde yaşamla mücadeleden yönetmeye geçmeyi başarmış bu iki dost, yıllar önce kendilerinin koç olma yolculuğunda karşılaştıkları en önemli problemlerinden biri olan yerel kültüre uygun kaynak sıkıntısını gidermeye katkı sağlamak amacıyla kendi koçluk tecrübelerinden yola çıkarak bu kitabı hazırladıklarını dile getirdiler.


  Park Kitap, Ocak 2015, 288 Syf.

 • İç Dünyalarımız ve Dış Dünya

  Serap Rumelili - İç Dünyalarımız ve Dış Dünya

  Geçmişte İstisna sayılabilecek durumların, normların önüne geçtiği bir dönemden geçiyoruz. Kanımca bunun temel nedeni, uzun zamandan beri üzerinde yürümekte olduğumuz anayolun, çok çeşitli etmenlere bağlı olarak, artık bizi insanlık olarak daha ötelere taşıyacak niteliklerini kaybetmiş olmasıdır.


  Park Kitap, Aralık 2012, 350 Syf.

 • Beton ve Beton Ekipmanları

  Alp Burak Ergün - Beton ve Beton Ekipmanları

  "Beton ve Beton Ekipmanları" kitabında, Türkiye de hızla büyümekte olan inşaat sektörünün temel bileşeni betonun tarihsel gelişimi, taşınması, hazırlanması ve pompalanması, ekipmanların bakımlarına kadar bir çok teorik ve pratik bilgilere yer verilmektedir.


  Park Kitap, Mayıs 2012, 142 Syf.

 • Maliye Politikası

  Ahmet Ulusoy - Maliye Politikası

  Tükendi

  "Değerli öğretim üyesi Ahmet Ulusoy'dan öğrenciler için altın değerinde bir başvuru kaynağı."


  Park Kitap, Mayıs 2012, 195 Syf.

 • F Klavye Öğrenimi

  Yekta Varilci - F Klavye Öğrenimi

  Türk dili yazılımında, bilgisayarda on parmak metotla F klavyeyi kullanmak çağdaşlıktır, Q klavyeyi kullanmak çağ dışılıktır. Ülkenin kendi dil özelliğine göre F klavye, dünyanın en bilimsel klavyesi olduğu Birleşmiş Milletlerce tescil edilmiştir. 1955 yılında milli klavye olarak kabul edilen F klavyeye geçildikten bugüne dek dünya şampiyonluklarını hiçbir ülkeye bırakmayan müsabıklarımızın başarısı gerçekten F klavyenin, dünyanın en bilimsel klavyesi olduğunu ispat etmiyor mu?


  Park Kitap, Ocak 2012, 176 Syf.

 • 20 Yaşında Patron Olmak

  Erdem Genç - 20 Yaşında Patron Olmak


  “Henüz 25 yaşında ve 3 şirketin ortağı olan Erdem büyük bir girişimciliğiyle genç nesile örnek teşkil ediyor.” Başarılı Gençler Kitabı “Zaman durup izlemek yerine katılıp eğlenme zamanı!” Hürriyet Daily News “Erdem Genç eğlenerek servet kazanmanın sırrını çözmüş, “hobilerini paraya dönüştürmeyi başarmış” yeni nesil bir girişimci.” Taraf “Erdem Genç, daha önce de birçok aletle müzik yaptıklarını ancak traktörle müzik yapmanın daha eğlenceli olduğu söyledi. Yaklaşık 400 bin TL'lik traktöre ellerindeki süpürge sopalarıyla vururken zarar vermemek için bazı sopalara pamuk sardıklarını ifade etti.” Hürriyet “Erdem Genç, kurucu ortağı olduğu internet sitesi üzerinden kendini geliştirmek, aktiviteleri kaçırmamak ve kampüs gündemini yakalamak isteyenlere rehberlik yapıyor.” Türkiye “Erdem Genç, çocukluğundan beri edebiyat ve müzik gibi çeşitli sanat dallarına ilgi duymuş, bu dallarla ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştirmiş, birçok dergiye katkıda bulunmuş bir genç.” Evrensel


  Park Kitap, Kasım 2013, 216 Syf.

 • Karşılaşmalar

  Park Kitap Öykü Antolojisi 2011 - Karşılaşmalar


  Yazmanın, büyücülükle ilgileri tartışılsa da, büyülü bir çekiciliği olduğu söylenir; bunu, deneyim olarak yaşamına katanların bu çekicilikten söz etmek için fırsat kolladıkları bilinir. Anılara güvenmenin, çocukluğumuza dayanan hayal gücünün, yeni bir dünya oluşturma cesaretinin, zekâmızın, bir metin oluşturma kararlılığımızın, estetik anlayışımızın, dilin o tuhaf albenisinin ve sınırlarının ortaklığı içinde hareket eden yazma dürtüsü, kaynağı ne olursa olsun, kendimizi gerçekleştirme tutkusunun bir sonucudur.


  Park Kitap, Kasım 2011, 175 Syf.

 • Cem Sultan

  Mahmut Ak-Kürşat Akalan - Cem Sultan


  Cem Sultan, tarihimizin en bahtsız ve en ayrıksı saray üyesi. Üç kıtada uzun süre, sevdiklerinden kaçarak acıya mahkûm edildi.


  Park Kitap, Kasım 2011, 392 Syf.

 • Beyaz Kaplan

  Fatih Burak Bülbül - Beyaz Kaplan


  Kolath, Tucirler, Yuanku, Hina, Leva, Bashu, Kafadlar… Bize çok yabancı gelmeyen geniş, tehlikeli topraklar ve üzerilerinde yaşayan büyük topluluklar.


  Park Kitap, Kasım 2011, 640 Syf.

 • Debut

  Erdem Genç - Debut 3. Baskı

  Güncel ve Sıradışı Gençlik Öyküleri


  Çarpıcı ve özgün gençlik öykülerini içeren "Debut", Erdem Genç'in ilk kitabı. Genç yazarın, yaşamının derinliklerine dair birçok iz barındırdığı kitabında; metroda geçen bir aşk hikayesini, Facebook yoluyla gerçekleşen olağanüstü olayları, ölüm ve cinayetlerin fantastik bir şekilde ti'ye alınışını ya da gelecek senaryolarını görmek mümkün. Yazar, kitabın içine yerleştirdiği birçok nümerik oyun ve sürpriz ile okuyucuların ilgisini her an yüksek seviyede tutmayı amaçlıyor.

  Park Kitap, Kasım 2013, 132 Syf.

 • oyun sabahlar

  Deniz Kahraman - Oyun Sabahlar


  Oyun Sabahlar, hikayeleri olan, sert ama derin bir lirik. "İliklerine kadar kenardasın" diyen cesur bir sesi var, Deniz Kahraman'ın. Salt kendi sesiyle varolan, yoksaydıklarımızın varlığına dokunan, onların hikayelerini anlatan bir şiir onunkisi.


  Park Kitap, Ağustos 2011, 86 Syf.

 • O Gülümsüyordu

  Sadun Akiz - O Gülümsüyordu


  Tarla Kuşları
             Merhaba
       Serçe
       Kardelen
       Devedikeni
            Merhaba
       Her bahar
              Yeniden fışkırıyor
                     hayat  Park Kitap, Ağustos 2011, 86 Syf.

 • insana_Yolculuk

  Erengül Emanetoğlu - İnsana Yolculuk


  İnsanın yeryüzü macerası, oldukça çetin sınavlardan oluşan bir süreci içeriyor. Bu süreçte diğerleriyle her karşılaşmamızda davranış ve tutumlarımızla beliriyor yeryüzünün şekli. Erengül Emanetoğlu bu karşılaşmalarda aşk, doğa, tasavvuf, empati, ego, içtenlik, bilgelik gibi kavram ve olguların etrafında yüzdürmüş gemisini. Ardından sırrın karalarında yürümüş, insanla karşılaşmış, kendisiyle ve onun doğasıyla. "Deniz, okyanus aynadır gökyüzüne. Renginin maviliği, gökyüzünün yansıması, griliği yine öyle. Bir kova su al denizden, ayna olamaz gökyüzüne. Çünkü bütünden ayrılmıştır. Deniz içindeki tüm canlılarla ve içindeki tüm oluşla bütündür. Denizin ayna olması, bütün olmasından, derin olmasındandır. İçinde barındırdıklarındandır. Hep deriz 'insan insanın aynasıdır' diye. "Başkası için ne söylüyorsan, sen kendini görüyorsun" diye. İnsan insana neden aynadır acaba?"


  Park Kitap, Eylül 2011, 212 Syf.

 • Ağabey

  Tarık Yüksel - Ağabey


  Nehirleri tek bir denize akan bu romanın döngüsel yapısı, oldukça duru biri gözle biriktirilmiş ve yalın bir dille aktarılmış. Öte yandan Ağabey, ilginç bir kesişim noktası. Kesinlikle içinde bahsedilen tasavvura aitsiniz ya da her an gerçekleşmekte olan bu düzleme karşı eleştirel bir tutum sergiliyorsunuz. En azından, bu romanda tasvir edilen bu gerçek, tüm etkileriyle hayatınızda. Yoksa aksini mi iddia ediyorsunuz?


  Park Kitap, Eylül 2011, 192 Syf.

 • Şubatta Sinemalarda

  Şubatta Sinemalarda

  (…)
  Trafik yoğunlu zamanlarda
  Ankara karışıklıklarında bile oluşabilen
  Siyaha meyilli saç yoğunluğuyla
  Tırtıl kılığında
  İki cambaz tırmanıyor,
  Laf cambazıyla oyun bozan bu kez aynı ipte.


  Park Kitap, Temmuz 2011, 120 Syf.

 • Uzak Diyarlar

  Uzak Diyarlar

  Hindistan'ın insan ormanlarından Asya'nın geniş çöllerine uzanan büyük bir yolculuk, Uzak Diyarlar. Uzak Diyarlar ile Göçmen, mistik bir buğu eşliğinde, rengârenk bir coğrafyada eşsiz bir tanıklığı tecrübe etmiş. İnsanlar, mekânlar, eşyalar, yapılar, anılar; halklar ve onların bugünü, geçmişi. Göçmen, yolda olmanın yükselişini Nepal, Hindistan, Pakistan ve İran gezileriyle yaşarken, kelimelerle bu yükselişe okurları da ortak ediyor.


  Park Kitap, Mayıs 2011, 212 Syf.


  Tükendi.

 • Hücre

  Hücre

  Yaratıcılığının sınırı yoktur derler bazıları için. İşte böyle bir ruh haliyle yazmaya sarılmış bir yazarın sayfalara dökülmüş ilk eserinde onun hayallerini paylaşmanın heyecanını yaşadım.
  Halkın kurtuluşu için mücadele vermiş ve bu uğurda ölümü, işkenceleri göze almış yitirilen canların, yaşadıklarını hüzünle hatırlatırken, geleceğimiz gençliğinin 80 sonrası durumuna dikkatleri çekiyor.
  Bu oyunda, asıl hücrenin zihnimizde ki duvarlarla oluştuğunu anlıyoruz. Bu farkındalığı arttırmak için bir tuğla taşı daha olacaktır diye düşünüyorum bu eser. Çalınan, hücrelere hapsedilen hayallerimizin özgürlüklerine kavuşacakları günlerin umuduyla…


  Park Kitap, Mayıs 2011, 56 Syf.

 • Bir gün tutuklayacaklar seni aşk

  Bir gün tutuklayacaklar seni aşk

  Şiir, gücünü imgelerden , seslerden oluşan yeni dünyalardan alır. Cengiz Şağban şiirinin sesi, alışkanlıkları kırmakla birlikte geleneğin yankısından da besleniyor. Beş risaleden oluşan Bir Gün Tutuklayacaklar Seni Aşk, aşkın yüzleri gibi: eşsiz, suskun, yasak, gizil ve teslim olmaya gelemeyen. "Sobeli düşünceler"le "İmgeli Yasaklar" arasında kalan bir döğüşten sağlam çıkmış, "tümden geldim tümüne varım aşkın" demiş. Kendi yakasını ele verirken, sizi de serbest bırakmayan sayfalarının sonuna doğru Hoya Cornosa* ile selamlıyor okurunu:  hoya, bahtsız çiçek

  kim yazdı seni bu saksıya

  kabına mı sığmazsın

         yoksa kalıbına mı

  seni yemyeşil bir ovaya salsam

         ferahlar mısın

  yabani çiçekler vardır ama orada

         incinirsin  * mum çiçeği, halk arasında ağladığına inanılan çiçek


  Park Kitap, Mart 2011, 72 Syf.

 • Lokomotik Sözlük

  Lokomotik Sözlük

  Dil, bizim yuvamızdır ve biz bu evin içinde, onun içine doğduk. Kültürel kodlarla beslene beslene dikilen her grametik yapı, her sözdizimi ve her kelime bizimdir. Türkçemiz ise, bizim için hem severek kullandığımız yaşamsal bir alanken, öte yandan bir çok farklı toplumun ürettiği zenginliğin uğrak yeridir, kavşağıdır. Biraz sonra ilgiyle sayfalarını karıştıracağınız, okuyacağınız bu sözlük bu zenginliği, temelde yansıtmayı amaçlamaktadır. Sözlük okunur mu? Şimdilerde terkedilmiş bu alışkanlık sayesinde güçlü bellekler ortaya çıkmış, sözlük okumanın ayrıcalığını, keyfini bilen bu bellekler sayesinde dil zenginleşirken, yapıtlar üretile gelmiştir. Bu sözlüğü karıştırırken, ayrımına varacağınız unsur, kitaplığınızdaki yapıtların ve sürdürdüğünüz yaşamın bu çalışmalar aracılığıyla çoğalabileceği. Yaşamı ve onun yapıtlarını keyifle okumanız dileğiyle.


  Park Kitap, Nisan 2011, 176 Syf.

 • Güneybatı Kafkasya

  Erhan Karagöz - Güneybatı Kafkasya

  (Siyasal ve Sosyal Mücadeleler Tarihi) Azeri, Laz, Gürcü, Çerkez... Ve daha onlarcasına vatan olma görevini üstlenmiş kayıp bir tarih ve kayıp coğrafya: Gelenekleriyle ve bütün gerçekliğiyle Güneybatı Kafkasya!
  Araştırmacı, yazar ve edebiyatçı Erkan Karagöz, bilinmeyen yönleriyle, unutulmuş sesleriyle Güneybatı Kafkaya halklarının on dokuzuncu yüzyıldan itibaren gerçekleştirdikleri savaşımlarına ışık tutuyor. Batı, Osmanlı ve Rusya arasında gerçekleşen bu kimlik kavgası belgelerle yansıtılmış bu yapıtta. "Güneybatı Kafkasya", sadece kendi topraklarına değil, aynı zamanda Anadolu'ya da can katmış toplulukların incelikli bir araştırması.


  Park Kitap, Kasım 2010, 288 Syf.

 • Başarılı Gençler (Cilt-1)

  Başarılı Gençler (Cilt-1)

  Alanında başarıyı yakalamış gençlerin röportajlarına yer verdiğimiz "Başarılı Gençler" kitabı ile henüz yolun başındaki tüm genç akranlarımıza ışık tutacağımızı ümit ediyoruz. Nasıl başarıya ulaştıklarını irdelediğimiz bu çalışmamız ile onları yakında tanımanın yanı sıra hepsinden az da olsa feyz alarak motivasyonumuzu artırmayı amaçladık. Nitekim, röportajlarını gerçekleştirdiğimiz başarılı gençlerimizin yaş itibariyle 18 ila 30 yaş arasında olması ise genç arkadaşlarımız ile etkileşimini sağladı.

  Park Kitap, Ocak 2011, 142 Syf.

 • Başarılı Gençler (Cilt-2)

  Başarılı Gençler (Cilt-2)

  Alanında başarıyı yakalamış gençlerin röportajlarına yer verdiğimiz "Başarılı Gençler" kitabı ile henüz yolun başındaki tüm genç akranlarımıza ışık tutacağımızı ümit ediyoruz. Nasıl başarıya ulaştıklarını irdelediğimiz bu çalışmamız ile onları yakında tanımanın yanı sıra hepsinden az da olsa feyz alarak motivasyonumuzu artırmayı amaçladık. Nitekim, röportajlarını gerçekleştirdiğimiz başarılı gençlerimizin yaş itibariyle 18 ila 30 yaş arasında olması ise genç arkadaşlarımız ile etkileşimini sağladı.

  Başarılı gençlerle gerçekleştirdiğimiz söyleşilere devam ediyoruz.

  Park Kitap, Ocak 2011, 144 Syf.

 • Aş Kendini Yüreğim

  Erhan Topkaya - Aş Kendini Yüreğim

  Peşine düştüğümüzde, bizi sinsice takip eden, yaralayan, yoran ve daima içinde bulunmaya hazır olduğumuz, aşk! Şair Erhan Topkaya bir ozan derinliğinde aşkla yoğrulmuş dizelerini okurlarıyla paylaşıyor, aşkla beslenen, büyüyen dünyasını sunuyor!  GÖKYÜZÜN BENİM YÜZÜN

  GÖKYÜZÜN BENİM YÜZÜM  Bir yok oluşun içinde arıyorum seni
  Yüzün o kadar ıssız ki yüzüme
  Bilinçsizce hareket ediyor gözbebeklerimiz
  Gerçekler yalana dönüşüyor sahiden de
  Bir akşamüstü hücrelerim
  Alacakaranlığa koşuyor, kırık dökük yüzümde
  Bir akşamüstü hücrelerim
  Can buluyor yüzünde
  Dokunduğun tenimse ağır yaralı
  Yavaş yavaş kan kaybetmekte
  Tılsımındayım bakışlarının
  Gelme(me)lisin

  Park Kitap, Kasım 2010, 96 Syf.