Satış Psikolojisi - Emrah Altuntecim

Satış Psikolojisi

Satış Psikolojisi

“Tüm Satış Tekniklerinin Ardında Yatan Doğal Sistem Ve Sırları”


Yönetim Danışmanı, İletişim Bilimci, Satış Koçu ve Eğitmen Emrah Altuntecim, satış psikolojisi, algı ve iletişim konularını sizin için hayata geçirebileceğiniz en önemli yönleriyle bu kitapta ele alıyor.


“Satış Psikolojisi” kitabı; duyu organlarımızın ve beynimizin çalışma prensipleri, algılama şekilleri, duygu ve düşüncelerin satın alma davranışında etkililiği, nöromarketing kavramı, erkeklerin ve kadınların tutum ve davranış farkları, bilinçaltının etkisi, satış alanında olmazsa olmaz fiziksel koşulların hazırlanması gibi konuları zevkli bir dille ve pratiğe dönüştürebileceğiniz en kolay şekliyle sizlerle paylaşıyor.

Bu kitabı hazmederek okuyup satış teknikleriniz ile buluşturduğunuzda şu konularda faydasını görmeniz mümkün olacak:
• Satışların belirgin ve kademeli bir şekilde artması,
• Satış ortamlarına daha akılcı ve doğru yatırımlar sonucu maliyetlerin düşmesi,
• Satış esnasında iknanın kolaylaşması,
• Satış süresinin kısalması,
• Şirket içi iletişim kazalarının ve çatışmalarının azalması,
• Beden dili ve iletişim tekniklerinde doğallık,
• Çalışan ve müşteri yorgunluğunun azalması,
• Çalışan mutluluğunda ve şirket aidiyetinde artış,
• Satış ve Pazarlama Stratejilerinin daha pratik ve sonuç odaklı hale getirilmesi,
• Reklam ve imaj çalışmalarının daha doğru ve düşük maliyetlerle planlanması.


Emrah Altuntecim Kimdir?

Yönetim Danışmanı, Editör, Eğitimci ve Yazar...
Yazdığı kitap İngilizce’ye çevrilen ve amazon.com’da yer alan, ABD ve Avrupa başta olmak üzere bir çok ülkede okunan “Türkiye’deki İlk Özel Sektör Eğitimcisi.”
Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı'nda tamamlamış ve Endüstri Psikolojojisi üzerine de SCU’da Doktora çalışmasına devam etmiştir. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma kurulu üyesidir. Emrah Altuntecim, bugüne kadar 20.000’den fazla kişiye eğitim ve seminerler vermiş, dergilerde makaleler yayınlamış çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferanslar gerçekleştirmiş, CNN Türk ve TRT gibi kanallarda onlarca televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmıştır.2007 Yılında üniversite gençleri tarafından “Türkiye’nin En İyi Kişisel Gelişimcisi” seçilmiştir. Altuntecim’in çalışmalarına Hürriyet, Milliyet, Sabah, Vatan ve Radikal gibi ulusal gazeteler ile Capital, Aktüel, İstabul Life gibi dergiler yer vermiştir. Ayrıca sayısız dergide köşe yazıları ve makaleleri yayınlanmıştır.

Emrah Altuntecim

Bülten için tıklayın. Kapak için tıklayın.